Otomasyon

Konteyner Otomasyonu

Konteyner Otomasyonu

Konteyner otomasyon sistemi, insan ve sistemlerin işbirliği içinde çalışmasını sağlayan konteyner içerisindeki tüm değerlerin izlenmesini ve kontrolünün uzaktan ve otomatik olarak gerçekleştirilebildiği yapıdır.

Konteyner otomasyon sistemi, insan ve sistemlerin işbirliği içinde çalışmasını sağlayan konteyner içerisindeki tüm değerlerin izlenmesini ve kontrolünün uzaktan ve otomatik olarak gerçekleştirilebildiği yapıdır.

Otomasyon sistemi; verimliliği arttırma, enerji tasarrufu, uzun ömürlülük, detaylı ölçüm yapabilme, raporlama ve otomasyon arayüzü üzerinden uzaktan yönetim gibi farklı özelliklere sahiptir. Otomasyon üzerinden birçok sistemin kontrolü sağlanabilir. Ölçüm sensörlerinden gelen veriyi toplar, kaydeder ve yapay zekâ aracığı ile işleyip otomatik kontrol yapabilir. Konteyner içerisindeki tüm cihazların birbiriyle haberleşebildiği bir sistem olarak tasarlanan konteyner otomasyonu modüler bir yapıya sahiptir.

Konteyner otomasyonu farklı modüller içermektedir.

  1. Ortam denetleme modülü sayesinde ortamdaki sıcaklık, nem, duman, hava akışı, hava kalitesi, gaz, açık kapı, su baskını değerlerini sürekli olarak ölçer ve hafızasına kaydeder.
  2. Elektrik pano otomasyon modülü sayesinde ortam denetleme sistemine şebeke ve UPS tarafından sağlanan elektriğin akım, voltaj enerji tüketimi ve güç değerlerinin ölçüm sonuçları ayrı ayrı gönderilmektedir.
  3. IP PDU modülü, konteyner içerisindeki kabinlerin üzerinde bulunan cihazların voltaj, akım, güç ve enerji tüketimini ölçebilecek yetenektedir.
  4. Klima modülü konteyner içerisinde bulunan klimaların yönetimini sağlamaktadır. Uzak yönetim arayüzü sayesinde kullanıcı klimaları açıp kapatabilmektedir.
  5. Kamera sistem modülü konteyner içini ve çevresini sürekli olarak izlemektedir. Kameraların görüntüsü uzak kontrol arayüzü üzerinden izlenebilmektedir.

Konteyner otomasyon sistemi istenildiği takdirde 1’den fazla konteynerı tek bir arayüzden yönetebilmektedir. Windows, Windows Server ve Linux gibi işletim sistemleri üzerinden yönetilebilmektedir. Harici olarak bağlanan HMI ekran üzerinden de dokunmaktik olarak kontrol edilebilir yapıdadır.

Konteyner otomasyon sistemi hakkında daha detaylı bilgiye bizleri arayarak ulaşabilirsiniz. Sormak istediğiniz soruları cevaplamaktan memnuniyet duyarız.